Zakup monitorów interaktywnych z VAT 0% w programie Aktywna Tablica

Jednym z produktów, które szkoła może zakupić w ramach rządowego programu Aktywna Tablica, jest monitor interaktywny. Urządzenie to może być zakupione przez placówki oświatowe w trybie ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. (Dz. U. z 2004 r., Nr 54  poz. 535 z późn. zm.)  na podstawie art. 83 ust.1 pkt 26 w sprawie dostaw dla placówek oświatowych sprzętu komputerowego, do którego stosuje się stawkę podatku VAT od towarów i usług w wysokości 0%.

 

Taki zakup może dojść do skutku pod warunkiem, że firma składająca ofertę jest o tym poinformowana przez podmiot dokonujący zakupu, czyli szkołę lub jej organ prowadzący. W przypadku zapytania ofertowego należy dodać oświadczenie o zastosowaniu wyżej wymienionego trybu zakupu w postaci kolejnego  punku w zapytaniu lub dodatkowego dokumentu.

 

Dodatkowo po wyborze wykonawcy, w ofercie którego monitory były oferowane ze stawką VAT 0%, należy do niego przesłać zamówienie zawierające informacje niezbędne do realizacji zamówienia ze stawką VAT 0%.

 

Wzory dokumentów oraz przewodnik ich wypełnienia znajdziecie Państwo poniżej:

Wzór oświadczenia do zapytania ofertowego na zakup monitorów interaktywnych w programie Aktywna Tablica

 

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami:

tel. kom.: 664 902 920

kontakt@irs.com.pl

 

Monitory interaktywne dedykowane do programu Aktywna Tablica

(Visited 490 times, 1 visits today)