mTalent Autyzm Mowa w kontekście społecznym cz. 2 Learnetic

Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających rozwijanie sprawności komunikacyjnej

 

  • Do czego służy? Do wspomagania i uatrakcyjniania zajęć wspomagających sprawność komunikacyjną w wybranych obszarach.
  • Z czego się składa? Z ponad 260 ekranów interaktywnych, zbioru kart pracy, przewodnika metodycznego oraz zestawu materiałów dodatkowych w jednym pudełku.
  • Dla kogo? Dla nauczycieli i terapeutów pracujących z dziećmi ze spektrum autyzmu i innymi zaburzeniami sprawności komunikacyjnej.

mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2 [ULOTKA DO POBRANIA]

Opis produktu do programu Aktywna Tablica:

mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2 to uzupełnienie ćwiczeń z innych programów serii mTalent poświęconych całościowym zaburzeniom rozwoju.

 

Program Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2 to:

  • autonomiczna kontynuacja programów Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy i Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 zawierająca ćwiczenia interaktywne wspomagające rozwijanie sprawności komunikacyjnej i pragmatyczne użycie języka,
  • materiały do wykorzystania na zajęciach logopedycznych, rewalidacyjnych i terapii pedagogicznej,
  • ćwiczenia o prostej i przemyślanej konstrukcji z obszarów takich jak: komunikat a odbiorca i sytuacja, barwa głosu i intonacja, tempo i płynność mowy, natężenie mowy, historyjki i dialogi, przenośnie i metafory, antonimy, absurdy, a także wybrane obszary TUS (Treningu Umiejętności Społecznych),
  • osobne zbiory ćwiczeń dostosowane dla dzieci nieumiejących czytać oraz dla uczniów starszych, w przypadku których zadania zawierają tekst pisany,
  • odrębny program do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także niepełnosprawnością intelektualną i innymi problemami komunikacyjnymi,
  • kurs obsługi narzędzia pozwalającego na tworzenie dodatkowych ekranów multimedialnych dla dzieci (np. większej liczby ekranów indywidualnie dostosowanych do danego dziecka, ekranów z ćwiczeniami z konkretnego obszaru lub z konkretnymi elementami graficznymi, np. z fotografiami twarzy osób znajomych dzieciom).

 

Dodatkowo w skład zestawu programu mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2 wchodzą: podręcznik metodyczny, książka ze szkoleniem z zakresu tworzenia autorskich materiałów interaktywnych, a także tradycyjne pomoce takie jak kartonowe kostki.

 

Praca z programami mTalent możliwa jest zarówno offline (bez dostępu do internetu), jak i online w każdym miejscu i czasie (szkoła, przedszkole, gabinet, dom) z dostępem do internetu – a także na praktycznie dowolnym urządzeniu (komputer, laptop, tablica i monitor interaktywny, tablet, a nawet smartfon).

 

Programy mTalent mogą być wykorzystywane podczas zajęć tradycyjnych oraz tych na odległość. Oprogramowanie mTalent – jako jedyne tego typu rozwiązanie na polskim rynku – umożliwia pracę zdalną, w tym wideokonferencje, bez konieczności korzystania z zewnętrznego oprogramowania. Jest to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie – szczególnie dla najmłodszych dzieci.

(Visited 16 times, 1 visits today)
(Visited 2 611 times, 1 visits today)